Ipw.org.pl
Edukacja online

Edukacja online

Obecnie ludzie bardzo często starają się łączyć dwa niesamowicie istotne aspekty, jakimi są z jednej strony edukacja i rozwój swych umiejętności a z drugiej z kolei praca zarobkowa. Warto zatem mieć świadomość tego, że edukacja i praca wcale nie muszą się wykluczać. Nie musimy też na naukę poświęcać wolnych weekendów, albo odwrotnie – przez chęć rozwijania się intelektualnie, rezygnować z pracy częściej niż w wolne popołudnia czy soboty i niedziele.
Rozwiązaniem będącym swego rodzaju złotym środkiem okazuje się edukacja online. E-learning i wszelkie kursy wykonywane zdalnie, stanowią rewelacyjne rozwiązanie. Jest to sposób na ciągłe podnoszenie kwalifikacji, na stałą poprawę własnego poziomu wiedzy, bez konieczności odrzucania ciekawych propozycji pracy zarobkowej. Po pierwsze, za największy plus e-learningu uznaje się możliwość zaoszczędzenia czasu w ogromnym stopniu.
Nie trzeba przecież nigdzie dojeżdżać, ani także tracić wolnych chwil na wykładach czy siedzenie na zajęciach instalacje gazowe lpg Poznań organizowanych w standardowych, stacjonarnych placówkach. Taka forma nauki na dwudziesty pierwszy wiek traktowana jest już jako swego rodzaju przeżytek. Zajęcia edukacyjne można przecież realizować przez Internet i co za tym idzie rozłożyć je w czasie oraz stosownie rozplanować – w miarę naszych możliwości. Będą one należycie współgrały z obowiązkami zawodowymi, ale także zgrają się idealnie z naszym stylem życia osobistego. W zakresie tego rodzaju szkoleń mówi się o coraz to większym wraz z biegiem czasu wachlarzu opcji. Kursów systematycznie przybywa, ponieważ jest rosnące zainteresowanie tego typu formami kształcenia.
Ponadto zdalne kształcenie to również w ogromnym stopniu oszczędność środków pieniężnych. Wydatki daje się zredukować znacząco, ponieważ za przykładowo standardowe studia zaoczne trzeba płacić w tysiącach, tu opłaty w porównaniu ze studiami w trybie niestacjonarnym są wręcz symboliczne. Kolejna kwestia to indywidualizacja procesu nauczania, jaka obejmuje przede wszystkim uczenie się w taki sposób, w takim wymiarze oraz tempie jak tylko chcemy i jak jest nam to niezbędne. Nikt nie zmusza nas ani do przyspieszania, ani tym bardziej nie musimy pozostawać w tyle. E-learning jest to forma prezentacji na rozmaite, innowacyjne sposoby – tworzone są frazy kluczowe, mapy myśli, diagramy, nauka przez słuchanie materiału nagranego w wersji audio itd.
Wszystko to ma pozwolić na uzyskiwanie efektywniejszych wyników nauczania zdalnego. Co więcej, odpada także problem z przełamywaniem barier. Przecież nie musimy być w żadnej grupie, nawiązywać nowych relacji, współpracować z innym, a ćwiczenia odbywają się wyłącznie indywidualnie, co jest wygodne dla tych, którzy nie lubią pracować w grupie bądź są nieśmiali czy skryci, albo są typem indywidualisty, jaki nie potrafi współpracować. Jeszcze inna kwestia to to, że poprzez szkolenia z e-learningu możliwe jest łatwe nadzorowanie i wręcz stymulowanie postępów, ponieważ widać czarno na białym czy ktoś opanował materiał i w jakim stopniu, co jest motywacją dla uczącego się do dalszego poprawiania swych postępów w nauce.
Ponadto szkolenia solidnie opracowane w zakresie e-learningu są to formy szkoleń, które opierają się przede wszystkim na specjalnie stworzonym projekcie, w jakim wykorzystano zalecane do nauki zdalnej rozwiązania i sposoby metodyczne, które przekładają się na lepsze efekty edukacyjne. Warto wspomnieć, że poprzez naukę online nie trzeba trudzić się, aby nadążyć za prowadzącym w robieniu żmudnych notatek, nie trzeba odsłuchiwać ukradkiem nagranych plików na telefonie, czy pożyczać od znajomych notatek tak jak na tradycyjnych studiach, gdzie panuje klasyczny model nauczania. W przypadku e-learningu jest bardzo łatwy dostęp do materiałów różnego typu, źródła są jasno podane, przesyłane są slajdy prezentacji na dany temat, w których ujmowane są same najważniejsze rzeczy, zatem odpada uczącemu się również potrzeba przeprowadzenia wstępnej selekcji materiału edukacyjnego zanim przysiądzie do przyswajania wiedzy.
Od razu uczymy się wyłącznie tego, co jest nam niezbędne w danym kierunku.